Adeverință de recrut

20 ianuarie 2020 4

Că să nu fiu înrolat în armata, mama mi-a făcut certificat că sunt bolnav mintal. Eu lucram peste hotare, n-am trecut niciun control, n-am stat nici în spital că sunt cu așa boală. Am descoperit aceasta acum, când am încercat să fac livretul militar. Cum pot demonstra că sunt sănătos? După câte înțeleg, mi-a fost falsificat documentul. Poate medicul să pună diagnostic fără să mă vadă? Nu am niciun document că aș suferi de așa boală, numai dosarul de la comisariat.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Puteti sa va adresati la un medic psihiatru pentru a obtine un certificate veridic.

21 ianuarie 2020