Ce măsuri trebuie întreprinse în cazul acuzațiilor false?

26 septembrie 2024 0

Bună ziua. Pe grupul de mesagerie al părinților am fost acuzată de faptul că am semnat o plângere/sesizare care a fost făcută de către un grup de părinți la Ministerul Educației, fără a fi aduse dovezi în acest sens.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna ziua d-na Natalia, nu dațui nici-o apreciere la celea menționate de cineva, e o situație proastă, cineva s-a gândit, v-a acuzat, dar nu are nici-o apreciere. Dacă DVS o să vă acfundați în așa ceva, n-o să puteți să dovediți amintrelea, cinstit dă-i în mama lor, ei sunt proști.

28 septembrie 2024