Ce trebuie sa fac in cazul dat?

18 ianuarie 2020 43

Sunt acuzat pe nedrept ca suspect principal in cazul uni furt pe care nu l-am savârsit. Am fost chemat la anchetator abia peste 4 luni dupa ce a fost pornita cauza penala si acum nu am martori pe data in cauza.

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Alexandru Lungu
  • Avocat
  • Alte domenii

Să nu glumești și să angajezi un avocat. Dacă nu ai suficiente resurse financiare poți beneficia de un avocat de stat https://cnajgs.md/ro/bmn/page/contacte

19 ianuarie 2020
  • Jurisconsult

Dl. Andrei, ce se primește martorii tăi nu sînt în țară și n-ai la cine să apelezi, poate îi găsești, acuma este internet, vaiber și alte modalități sociale, succese.

19 ianuarie 2020