Infiintarea unei brutarii pentru animale

29 noiembrie 2019 11

De ce documemte am nevoie pentru infiintarea unei brutarii pentru animale, forma de organizatie fiind SRL? Multumesc anticipat!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Strict pentru deschiderea unui SRL - documentele sunt cele generale solicitate la deschiderea oricarei companii. Adresati-va la Agentia Servicii Publice pentru mai multe detalii.

Ce tine de restul proceselor si procedurilor care le implica pornirea unei asemenea afaceri, ar trebui sa considerati angajatea unui avocat.
Pentru ca... mai detaliat in dependenta de activitatea pe care doriti sa o desfasurati, poate fi necesar autorizatii de comert cu amanuntul, rigori ce tin de ambalajul produselor, etc.

1 decembrie 2019