Partajarea automobilului procurat in casnicie

12 iulie 2018 69

In timpul procesului de divort, sotul a inscris automobilul procurat in timpul casniciei pe numele tatalui sau, iar dupa divort fostul sot a procurat alt automobil. Si in asa caz eu dupa divort nu am nici un drept asupra automobilului. Ce drept am asupra automobilului? Multumesc!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună ziua Dna Lilia,
Dvs aveți puteți solicita anularea contractului de vânzare-cumpărare și ulterior partajul acestui buna sau puteți solicita repararea prejudiciului cauzat și sa solicitați 1/2 din valoarea de piață la ziua vânzării a automobilului.

13 iulie 2018