Sechestru pus pe cardul bancar

24 septembrie 2021 59

Buna ziua! Am vorbit cu executorul judecatoresc si am depus azi (24 septembrie) cerere sa retraga suma datoriei impreuna cu cheltuiele aferente, dupa care am mers la banca. Acolo mi-au spus ca suma datorata a fost extrasa din cont pe data de 10 septembrie. Este legal asa ceva, sa-mi ia banii din cont fara acordul meu? Mai mult, iese ca m-au lasat fara niciun leu luna aceasta! Ce sa fac? Pot sa-l dau in judecata pe executor? El a luat banii din cont, iar acum eu am scris cerere sa-mi extraga suma datorata inca o data!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna dl. Veaceslav, executorul a procedat corect, DVS ați întîrziat cu cererea, banii sau rîdicat pe 10 septembrie, DVS ați apelat pe 24 septembrie.

26 septembrie 2021