Suma exagerat solicitată de compania de colectare a creanțelor

25 septembrie 2024 0

Bună ziua. Am contractat un credit de 50.000 de lei de la o companie financiară, pe care nu l-am rambursat. În prezent, acest credit a fost cesionat unei companii de colectare a creanțelor. Aceasta din urmă cere rambursarea unei sume de 90.000 de lei, ceea ce depășește cu mult suma inițială a creditului. Aș dori să discut despre opțiunile legale disponibile în această situație, precum și despre posibilele strategii de apărare împotriva acestei cereri de plată excesive. Vă mulțumesc pentru asistență.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Avocat

Buna ziua, apelati 068531503.

26 septembrie 2024