Vecini agresivi

6 iulie 2024 3

Buna ziua. Noi suntem familie tanara, avem doi copilasi. Vecinii nostri abuzeaza de bauturi alcoolice si tin mai multe pisici in apartament. Mirosul care vine din apartamentul lor este ingrozitor. In plus, acestia se cearta frecvent, fac scandal si se bat. Avem un conflict cu ei din cauza mirosului si a galagiei pe care o produc. Politia vine, dar nu le face nimic. Cum sa procedam in acest caz? Vecinii nu sunt casatoriti si el nu are viza de resedinta la noi in bloc. Cum sa rezolvam aceasta problema? Multumesc.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna ziua d-na Vera, eu vă înțeleg, că măsurie întreprinse nu au efectul cuvenit, eu vă propun, când o să adresați data viitoare oficial la poliție, char o să-i invitați la telefonul 112 și o să vină grupa operativă, încercați să depuneți o cerere în adresa polițieie locale în 2... mai detaliat exemplare, o să vedeți ce măsuri au și după asta o să depuneți o plângere la procuratura locală, care n-a făcut nimica. Eu vă înțeleg, că sunt niște vorbe din partea mea goale și n-o să mă crediți, dar așa e procedura, da e dură și deseori nu aduce nici-un efect, dar ce să faceți, fiecare om de stat, cum poliția așa și procuratura trebuie să se atîrne normal la atribuțiile de serviciu, care statul le dat, dat ei fac amintrelea. Eu pot să vă scriu coordinatele mele pentru a vorbi mai detailia viberul meu de pe telefonul +37368669950, noi vom vede, ce și cum .

7 iulie 2024