Cum pot perfecta actele copiilor fără acordul tatălui cu care am divorțat?

6 сентября 2022 52

Bună ziua. Sunt în Italia, am doi copii minori. Vreau să le fac documente și nu reușesc pentru că îmi lipsește acordul de la tatăl copiilor, cu care am divorțat. Copiii poartă numele lui și el este scris în certificatele de naștere. Cum pot perfecta actele copiilor în această situație?

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Cel mai bine identificați persoana și contactați, poate depuneți o cerere la poliție pentru anunțarea in cautare, daca nu se soluționează, atunci doar prin instanța de judecată.

7 сентября 2022
  • Адвокат

Fiți atentă dacă ați plecat cu domiciliu peste hotare împreună cu copii fără acordul tatălui.

7 сентября 2022