Unde pot să depun o plângere împotriva unei persoane care mă amenință?

5 mai 2024 3

Bună ziua. O doamnă îmi trimite mesaje cu amenințări și cuvinte obscene. Unde pot să depun o plângere împotriva persoanei în cauză?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna d-na Cristina, eu vă propun să vă adresați la poliția rin raza raionului, de unde locuiți. Mai este o soluție, să vă adresați la Centru chestiunilor personale, din mun. Chișinău, str. S. Lazo 48. Mai detailiat DVS sunteți în drept să apelați la viberul meu de pe elefonul +37368669950.

6 mai 2024