Am trecut pe rosu si am lovit un autoturism al carui sofer era in stare de ebrietate

04 august 2020 111

Bună ziua. Am trecut pe rosu si am lovit un autoturism al carui sofer era in stare de ebrietate. Care sunt consecințele? Mulțumesc frumos.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Dvs veți fi supus amenzii contravenționale pentru producerea accidentelui iar șoferul celălalt dacă i se va demonstra vinovăția va fi sancționat pentru conducerea în stare de ebrietate.

04 august 2020