Ce putem intreprinde daca in primarie exista conflict de interese?

05 february 2020 24

In anul 2010, in perioada cand eram in concediu, secretarul primariei, exercitand in acea luna functia de primar interimar, m-a concediat fara motiv. Am dat in judecata, dar din pacate nu mi s-a facut dreptate. In locul meu, a angajat-o pe fiica-sa. Ambele activeaza pana in prezent. Deci, de 10 ani ambele (mama - secretar si fiica - contabil-sef) se afla in conflict de interese. Cum si unde trebuie sa apelam pentru solutionarea acestei situatii de conflict de interese?

Lawyer comments 1

Alexandru Lungu
  • Advocate

Depuneți o sesizare la Autoritatea Națională de Integritate www.ani.md

06 february 2020