Ridicarea autovehiculului de la parcarea pazita

9 august 2017 80

Buna seara. Cum ridic autovehiculul de la parcarea pazita care a fost arestata ca corp delict? Proprietarul fiind pedepsit cu inchisoare, iar in sentinta e scris ca automobilul de modelul 'xxx' care se pastreaza pe teritoriul parcarii pazite a INP de restituit propritarului. Pot sa ridic auto daca am procura pe ea, si cine achita cheltuielile parcarii? (De ce acte am nevoie pentru a o ridica?) Va multumesc.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Ordonanta procurorului de restituire a corpului delict !
Daca e parcarea specializata de pe muncesti atunci nu ve-ti obtine automobilul chiar si cu astfel de ordonanta , ei invocind neachitarea serviciilor !
Clientii nostri s-au adresat in instanta de judecata pentru apararea dreptului de proprietate , urmeaza sa vedem ce... mai detaliat va decide instanta !
Succese !

10 august 2017