Perfectarea actelor pe garaj

6 iulie 2021 47

Bună ziua! Urmează să cumpărăm un garaj, la preț ne-am înteles, stăpânul deține acte de proprietate, pentru că l-a construit pe vremuri, apoi s-a format GSK (cooperativă). Unde trebuie să ne adresăm pentru a perfecta actele pe noi? Multumesc anticipat pentru raspuns.

Jurist comments 2

  • Jurisconsult

Buna d-na Dorina, DVS trtebue să apelați la administrația coperativei, la cre să faceți rost de documentele corespunzătoare pe garaj și mai apoi la notar.

7 iulie 2021
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

ASP-cadastru, apoi notar. De obicei vinzatorul vine cu setul de acte la notar, apoi cumparatorul inregistreaza contractul la ASP-cadastru.

8 iulie 2021