A fost inlocuit articolul 76' CC cu art. 76 CC?

19 iulie 2020 46

Buna! Mi-a fost aplicata o amenda pe 10 aprilie, nu am reusit sa depun contestarea in 48 ore am, am depus recurs la Curtea de Apel si am primit refuz. Dupa ce Curtea Constitutionala a emis hotararea privind caracterul neconstitutional al prevederilor legale vizate, am contestat repetat, dar potrivit portalului instante.md cazul se examineaza in temeiul art.76 CC.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Posibil ca pe site sa fie imposibil de a introduce art 76 cu indicele in cauza datorita condițiilor tehnice.
Pentru detalii va puteti adresa la cancelaria instanței, sau verifica dosarul la grefier.

20 iulie 2020