A fugit de la locul accidentului

8 septembrie 2020 195

Buna ziua. Am avut un accident si soferul care l-a provocat a fugit de la fata locului. S-a intamplat noaptea si nu am vazut nr. masinii. Cine imi restitue pagubele?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Urmează să depuneți o plîngere la politie imediat și să indicați toate datele cel puțin care le dețineți, poliția va întreprinde măsurile de a depista șoferul prin diferite mijloace, camere de supraveghere, martori etc .. ulterior veți avea parte și de despăgubiri.

9 septembrie 2020