Accident

18 octombrie 2022 116

Bună ziua. Pe 12.09.2022, în timp ce mă deplasam pe banda de troleibuze, mi-a fost lovită mașina din partea stângă de o persoană care și-a schimbat direcția. Am prezentat poliției înregistrarea video. Odată ajunși la poliție, în jurul orei 18, celălalt șofer a fost audiat și testat, iar eu am așteptat până la ora 23, după care am fost invitată la audieri. Agentul constatator a menționat în procesul-verbal că accidesul s-a produs în urma încălcărilor marcajului 1.1.1 și a indicatorului 5.42. Părerea mea e că au fost fraudate datele și a fost influențat dosarul. Celălalt șofer este o persoană cunoscută în domeniul dreptului.

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Care e intrebarea?

19 octombrie 2022
  • Jurisconsult

Buna d-ba Vera, posibel DVS nu sunteți de acod cu rpocesul verbal întocmit cu încălcări flagrante de agentul constator.

19 octombrie 2022