Accident auto

25 noiembrie 2022 67

Bună ziua. Astăzi am observat că mașina mea a fost lovită. Ce trebuie să fac? Mă duc la poliție? E posibil sa găsească vinovatul sau sunt puține șanse? Mașina se afla în parcare.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Dvs dați o întrebare retorică, poliția urmează să examineze plângere dvs sub acest aspect și anume prin identificarea martorilor, ridicare camerilor video în cazul existenței lor etc. Nu poate nimeni evalua șansele la această etapa în lipsa unor detalii cu privire la circumstanțele cauzei. Vă sfătui totuși să depuneți... mai detaliat o plângere.

25 noiembrie 2022