Accident cu două mașini avariate de o mașină cu revizia tehnică expirată

17 octombrie 2024 0

Bună! Automobilul X accidentează doua automobile, Y și Z. În cazul în care automobilul X are revizia tehnică expirată, dar polița de asigurare este valabila, proprietarii automobilelor Y și Z pot să se adreseaze la compania de asigurare a automobilului X pentru a le repara automobilele?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna z-na Natalia, nu puteți să vă adresați la compania de asigurare, deoarece la șoferul X este epirat termenul corespunzător, vă stăruiți în judecată, cu probele acumulate.

18 octombrie 2024