Accident cu implicare mai multor masini

24 iulie 2019 67

Bună ziua. Cine se face vinovat in cazul unui accident rutier atunci cand ești lovit din spate atât de puternic incât ești aruncat pe contrasens, unde te lovești de o altă mașină care circula regulamentar? Mulțumesc!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
După cum este relatat, vinovat se face cel ce a lovit spate, totuși urmează agentul constatator să se expună.
Dacă nu sunteți de acord cu decizia acestuia, in 15 zile din data cind a fost adusă la cunoștință, sunteți în drept de a o contesta.

25 iulie 2019