Accident cu masina?

1 iunie 2019 26

Am avut accident cu masina, vinovat este soferul care m-a accidentat. S-a facut dosarul la politie si am si dosar de la expertiza neutra. Am depus la firma de asigurari unde are polita vinovatul. Ce fac cu ei daca nu-mi intorc banii care sunt calculati de expertul neutru.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Dacă considerați că aceștia nu va despăgubesc în sumă estimată de dvs ca fiind necesară, urmează să vă adresați în instanța de judecată contra compania de asigurări unde veți solicita prejudiciului material care va fost cauzat probând prin expertiza care o aveți la îndemână, alte înscrisuri care adeveresc prejudiciul cauzat... mai detaliat cât și argumente în susținerea poziției dvs.

2 iunie 2019