Accident, despagubire, reparatie

13 noiembrie 2023 3

Buna ziua. Compania de asigurări este obligata sa repare masina dupa accident, sau poate sa refuze si sa dea bani pentru reparatie? Dauna nu este totala. Cand am dus dosarul, m-au intrebat daca aleg banii sau reparatia, la care le-am raspuns ca prefer sa se ocupe ei de reparatie. Acuma, o luna mai tarziu, imi spun ca statiile lor de reparatie refuza sa se ocupe de masina mea. prin urmare, mi-au psopus sa caut eu o statie si sa ma incadrez in suma indicata de ei. Este legal asa ceva sau nu? Eu nu vreau sa umblu si sa caut statii service cu masina pe evacuator. Va multumesc!

Jurist comments 1

  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Buna Ana! Pentru a da un răspuns va fi necesar de o analiză juridică a cazului dvs. Pentru consultații și analiză juridică puteți să contactați la nr. de telefon 069049267

14 noiembrie 2023