Accident fara consecinte pentru soferul nevinovat

15 ianuarie 2020 128

Buna ziua. S-a produs un accident în parcare. Masina in care eu eram pasager a lovit o masina in fata. La noi s-a spart un far, iar cealalta masina nu a patit nimic si soferul a plecat imediat. După o săptămînă, a venit o scrisoare de la poliție in legatura cu cazul acesta. Ce sa facem?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Depinde ce este enunțat în scrisoare, descrieți întreaga situație.
Daca sunteți declarat vinovat, pereți contesta, dacă sunteți invitați la poliție, ar fi cazul sa vă prezentați pentru a ști despre ce e vorba.

16 ianuarie 2020