Accident in hotel

23 august 2019 48

Buna ziua. Ieri am luat o camera in hotel. Cand am deschis dulapul, mi-a cazut raftul si usa peste picior. Am sunat la receptie si le-am spus ca dulapul lor care era stricat a cazut peste mine. Am vorbit cu directorul, dar el a spus ca nu stie ce sa faca. Am mers la spital si pentru o consultatie si medicul a spus ca trebuie sa nu ma misc 3 saptamani. La hotel directorul a spus ca nu stie cum sa rezolvam problema. Ce sa fac acum?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună ziua!

Dat fiind faptul că deja v-ați adresat la un medic, cu siguranță aveți un extras medical care, confirma diagnosticul.
Urmează sa vedeți care sunt cheltuielile la final și sa solicitați, după caz, repararea prejudiciului material, daune interese, venit ratat sau salariul care nu vi se achita pentru acest motiv,... mai detaliat inclusiv orice alt prejudicii care îl puteți proba.
Păstrați toate bonurile de casa pentru medicamente și transport la medic, altfel nu o sa puteți recupera cheltuielile suportate.

Succes.

25 august 2019