Accident la gradinita

23 martie 2019 43

Unde ar trebui sa se adreseze parintii si ce ar trebui sa faca daca in timp ce copilul lor se afla la gradinita, si-a fracturat maina in curte, urcandu-se pe o teava. Educatoarea se afla in institutie in acel moment, uitandu-se in telefon si pe copii nu-i supraveghea nimeni. Directoarea si educatoarea nu recunosc ca poarta vreo vina si nici Directia Educatie a raionului nu intreprind nicio masura si tin aparare directoarei.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Adresați-vă cu o plângere în scris atât față de directoare grădiniței cât și direcției de educație raionale a dvs ulterior în dependență de răspunsul primit să știți pasii care îi puteți întreprinde cum ar fi adresarea in instanta de judecată.

23 martie 2019