Accident rutier

25 mai 2020 60

Am incredintat masina personala unui "prieten" iar acesta a produs un acciden,t rasturnandu-se cu masina. Nu au existat victime, dar masina este dauna totala. Il pot actiona in judecata pentru dauna produsa, neavand asigurare casco? Multumesc anticipat!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Pai, în orice caz, pentru prejudiciul cauzat, persoana in cauza urmează să vă relatez paguba.
Încercați eventual să clarificați amiabil, daca deja nu merge va adresați in instanta de judecata cu proba prejudiciului cauzat.

25 mai 2020