Accident rutier

11 septembrie 2018 75

Buna ziua. Va rog un sfat in privinta unui accident rutier. Tatal meu, fiind la volanul unui microbuz, la cotitura a lovit un minor de 14 ani care se deplasa cu scuterul fara lumini (era noapte). Minorul s-a ales cu ceva zgaraituri si o sperietura. Dupa 2 zile copilul a iesit din spital sanatos, dar parintii copilului nu vor sa arata certificatul eliberat de medici despre starea copilului - acest certificat este necesar pentru eliberarea automobilului de la parcarea politiei. Parintii vor 1.000 euro pentru acest certificat.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Vladislav,
Părinţii copilului trebuie să prezinte la Poliție copia de pe extrasul medical al copilului.
Parcarea nu are nimic de a face cu acest certificat.
Adresați-vă cu o plângere la Procuratura dacă a fost intentata o cauză penală.

11 septembrie 2018