Accident rutier fara a fi înregistrat

25 august 2017 92

Am avut un accident cu aproximativ un an în urmă. Persoana care e vinovată s-a angajat să restituie toate cheltuielile, apoi a plecat peste hotarele țării. Am recipisa scrisă de el. Pot cumva sa îmi recuperez banii.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună seara.
Sigur că o puteți face, expediați o somație către persoana care a provocat accidentul și solicitați despăgubirea în suma cheltuielilor efectuate pentru repararea autovehicolului.
Totuși trebuie să aveți probe, cecuri, cât v-a costat repararea automobilului.
Mult succes!!!

25 august 2017