Accident rutier grav

11 aprilie 2021 17

Bună ziua. Zece zile in urma, automobilul meu, care era parcat langa bordura impreuna cu alte 5 automobile, a fost accidentat grav. Nu am inca niciun raspuns de la politie. Pot cumva sa urgentez examinarea si solutionarea acestei situatii?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Buna ziua,

Din păcate asta este problema practica din cauza volumului mare de dosare aflate in gestiune poliției iar careva termene in acest sens nu există.

Totuși sunteți in drept să depuneți o cerere se accelerare/urgentare a examinării cauzei dacă considerați că se tergiversează.

Totodata puteți solicita prin cerere informarea Dvs cu... mai detaliat privire la măsurile efectuate, soarta dosarului etc .

11 aprilie 2021