Accident rutier in UK

15 iunie 2019 20

Buna ziua! Va scriu din UK. E cam pe dos cazul, avand in vedere ca aici se conduce pe dreapta. Insa, e discutabil. Eram ieri intr un sens giratoriu, doua benzi, una eu, care ducea la iesirea din giratoriu, una de mijloc. La jumatatea lui, cand sa fac curba pentru a iesi, ma trezesc cu o masina fix in spatele meu (portiera spate plus stalp de sustinere, aripa spate a ramas cat de cat intreaga) asta fiind partea mea (a soferului). Cealalta masina are avariata aripa stanga (de la pasager). Practic, m-a aruncat de pe banda mea. Soferul zice ca nu e vinovat, eu - ce sa mai zic? Am ajuns la asigurari. Ce parere aveti?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
În lipsa de acte, este imposibil de a expune, totodată, toate obiecțiile sunt legate de locul accidentului, nu vă suntem deajutor.

16 iunie 2019