Accident rutier pe sensul giratoriu

14 august 2023 4

Bună ziua! Am fost implicat într-un accident rutier, mai exact pe sensul giratoriu ma;ina mea a fost lovită în spate, din partea dreaptă. Agentul constatator mi-a întocmit proces-verbal și mi-a aplicat amendă în mărime de 900 lei și 5 puncte de penalizare, pentru că am ieșit de pe banda mea și nu m-aș fi asigurat. În realitate, celălalt șofer trebuia să-mi cedeze trecerea ca să ies de pe sensul giratoriu. Acesta însă nu a respectat această cerință și m-a lovit.

Jurist comments 2

  • Avocat

Contestati procesul verbal cu privire la contraventie în instanța de judecată.

16 august 2023

Multumesc

17 august 2023