Achitarea comunalelor

22 ianuarie 2018 172

Buna ziua! Blocul in care locuiesc este gestionat de Asociatia de Coproprietari. La moment in apartament locuim 4 persoane: eu, sotul si cei doi copii ai nostri (unul de 7 ani si respectiv de 6 luni). As dori sa aflu cit este de corect ca copiii minori sa fie inclusi in achitarea taxei pentru evacuarea deseurilor, pentru ascensor si iluminatul comun. Multumim anticipat!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Taxa pentru ascensor se percepe de la vârsta de 3 ani,cea pentru evacuarea deșeurilor se percepe per persoană indiferent de vârstă, iar lumina comună se împarte egal pentru fiecare apartament, proprietarul fiind supus plății indiferent de numarul de persoane care locuiește în acesta (ex. suma totală spre achitare a... mai detaliat luminii comune este de 300 de lei revenind spre achitare ulterior pentru fiecare apartament câte 10 lei.)

22 ianuarie 2018