Achitarea impozitului in contractul de locatiune intre persoane juridice

15 iulie 2019 33

Bine v-am gasit! Cine va achita impozitele pentru bunul imobil inchiriat in cazul a doua persoane juridice, daca in contract nu este expres mentionat acest aspect? Locatorul ori Locatarul? Multumesc.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună ziua!

Potrivit prevederilor legislației fiscale în acest caz impozitul pe venit are a fi achitat de către societatea comercială Locator.

15 iulie 2019