Achitarea intretinerii ascensorului

21 martie 2020 132

Buna ziua. De curand in blocul nostru a inceput sa functioneze ascensorul. Familia mea nu se foloseste de el, pentru ca locuim la et. 3. Cu noi nimeni nu a discutat aceasta situatie si ne pomenim cu o factura pe care trebuie sa o achitam lunar pentru intretinerea ascensorului. Factura apartine unei oarecare SRL, cu care nu avem incheiat niciun contract. Asociatie blocul nu are. Este legala aceasta factura? Nu vreau s-o achit pentru ca nu ma folosesc de acest serviciu. Mersi pentru raspuns.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
***
Daca nu exista nici un contract cu acel SRL, ea nu este legala.

30 aprilie 2020