Achitarea protocolului

25 octombrie 2017 78

Daca camionul e incarcat peste norma si politia face proces-verbal, cine trebuie sa achite amenda: soferul cu banii lui, soferul cu banii sefului, sau seful se descurca cu asa chestii singur? Si unde se achita amenda?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Lucia Betisor
  • Parajurist
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua depinde de clauzele contractuale încheiate între anjagat şi angajator,dacă aveţi un punct în contract ca amenzile achită angajatorul atunci achită angajatorul dacă nu atunci achită şoferul (angajatul)Amenda se achită în timp de 72h ore de la întocmirea procesului verbal la orice bancă din teritoriul Republicii... mai detaliat Moldova şi Oficiile poştale ,online la adresa:mpay.gov.md/Order/Search/AMP01

26 octombrie 2017