Achitarea salariului

11 aprilie 2020 107

Am sarcina didactică de 21 ore și 0,5 director adjunct pentru educație. Pentru luna martie mi s-a achitat funcția doar pentru perioada pe care am activat-o la școală. E corect?

Jurist comments 1

Ilie Nevmer
  • Jurisconsult

Buna seara. In cazul in care in luna martie a-ti avut activitate didactica si munca prin cumul in functia de director adjunct cu norma 0,5 salariul urma a fi achitat pentru ambele activitati - atit activitatea didactica cit si pentru activitatea administrativa

11 aprilie 2020