Achitarea serviciilor ÎMGFL pentru copii

15 decembrie 2017 124

Există vreo lege prin care copii pină la o anumită vîrstă (3 sau 7 ani) sunt scutiți de achitarea serviciilor de evacuare a deșeurilor și deservirea tehnică a liftului, sau măcar achitarea parțială a acestor servicii?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Alexandru Ţurcan
  • Avocat

Din pacate, nu am auzit niciodata despre o asemenea lege. Desi, suna buna. Aceste servicii se achita in dependenţă de numărul de locatari în apartament. Un copil are capacitatea de a genera mai multe deşeuri decât un adult. Acelaşi lucru se poate spune şi despre utilizarea liftului.

20 decembrie 2017