Achitarea serviciilor necomunale a locuinței noi care nu este dată în exploatare.

4 februarie 2019 69

Blocul în care am apartamentul nu este dat in exploatare. Sunt vecini care locuiesc de ceva timp, eu nici nu am efectuat lucrările de reparație. Compania de construcție încaseaza de la toți plăți pentru tot felul de servicii. Am doar contract de investiții în construcție.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Chiar daca casa nu este dată în exploatarea toate serviciile comunale urmează a fi achitate de către consumatori, companiei, deoarece aceasta suferă toate cheltuielile.

4 februarie 2019