Achitareaa servicii pentru interfon, pe care de fapt nu il am

23 octombrie 2020 149

Am primit factura pentru deservirea interfonului, dar nu am interfon instalat în apartament, nu am fost de acord cu instalarea acestuia si nu am semnat niciun contract. Sunt obligata sa achit servicii de care nu beneficiez?

Jurist comments 1

  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Totul depinde de Decizia luată de Asociație. Presupun că sunteți membru. Astfel nu puteți acționa independent, dar prin decizia majorității. De ex. trebuie să plătiți pentru lift, chiar dacă nu vă folosiți.

11 noiembrie 2020