Achitaterea amenzilor in 3 zile lucratoare

16 noiembrie 2018 104

Buna ziua. S-a aprobat legea cu privire la achitarea amenzilor contraventionale in 3 zile lucratoare sau nu?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Termenul de achitare a jumătate din amenda stabilită este de 3 (trei) zile lucrătoare și nu 72 de ore. Proiectul de modificare a Codului contravențional a fost aprobat, în lectură finală, de către Parlament.
Modificările au fost promulgate prin legea privind modificarea unor acte legislative (nr. 159  din  12.10.2018) şi... mai detaliat publicate în Monitorul Oficial(nr.416-422/649 din 09.11.2018).

16 noiembrie 2018