Act de coruptie?

22 august 2023 3

Buna ziua. Administratia blocului de locuit a instalat un teren de volei sub geamurile blocului, fara acte permisive, incalcind normativele in constructie. Poate fi declarat act de coruptie faptul ca administratorul refuza lichidarea terenului de volei, pentru ca-i convine lui si unor vecini?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Buna ziua,

Nu are fundament infracțiunea de corupție cu ridicare unui teren de volei prezumat neautorizat.

Puteți sesiza pretura pentru verificarea circumstanțelor legate de existența actelor permisive.

22 august 2023