Acte ce confirma nr de imatriculare automobil

28 octombrie 2017 89

Salut. Am si eu o intrebare. Cum demonstrez intr-o sedinta de judecata ca un camion apartine proprietarului, daca acesta neaga? Certificat imi elibereaza vreo institutie? Cunosc nr. de inmatriculare, numele proprietarului.

Comentariile juriștilor 3

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Mai intii solicitati CRIS ,,REgistru" (Agentia Servicii Publice) eliberarea unui raspuns , ve-ti primi refuz ca parte care nu are atributie cu camionul dat !
Dupa ce primiti refuz il prezentati in instanta de judecata si depuneti un demers pentru o interpelare judecatoreasca in privinta autmobilului mentionat !
Succese !

30 octombrie 2017
Irina Burac-Mihalachi
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna!
Mai exista o varianta, va puteti adresa la un avocat sa va intocmeasca o interpelare oficiala pu Registru, asa veti obtine mai rapid raspuns.

30 octombrie 2017
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Da dar in scopul evitarii cheltuielilor pentru contractul de asistenta juridica ...ma puteti contacta pentru intocmirea demersului corespunzator catre ARP si ulterior instantei de judecata !

30 octombrie 2017