Acte depozit

28 ianuarie 2021 20

Pot sa construiesc un depozit și mai apoi sa-l dau in chirie, ca persoana fizica, sau am nevoie sa fondez SRL? Care sunt etapele? Multumesc.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
posibil atît ca persoană fizică cît și a persoană juridică, fiecare procedeu are beneficiile sale fiscale, cît și părți negative.
Pentru construcție, e necesar certificatul de urbanism de la Primărie, în caza acestuia se eliberează autorizația de construcție și demarați lucrările.

29 ianuarie 2021