Acte necesare pentru judecata

23 noiembrie 2021 81

Buna ziua. Am nevoie de ajutorul Dvs., pentru că nu am posibilitate sa merg personal la un avocat. Mai exact, am nevoie de lista de acte necesare pentru a depune o cerere in judecata in vederea obtinerii actelor de mostenire. Mostenirea a fost deschisa mult timp in urma, dar nu ne-am adresat la timp. Au trecut 10 ani, sunt 3 copii mostenitori, dintre care 2 au renuntat oficial la mostenire.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Daca moștenirea a fost deschisa, la ce bun aveți nevoie sa va adresați in judecată, la ce anume vă referiți?

24 noiembrie 2021