Acte pentru a presta servicii cu un camion

1 martie 2021 31

Doresc sa procur un camion. Ca persoana fizica, d ce acte am nevoie pentru a presta servicii cu acesta?

Jurist comments 1

Serghei Sandu
  • Avocat
  • Alte domenii

În practică, de regulă asemenea operaţiuni se fac prin intermediul unei companii de transport, se dă în locaţiune camionul respectiv iar firma deja are toate actele necesare practicării acestei activităţi. Dacă doriţi ca persoană fizică să faceţi acest lucru atunci trebuie să vă înregistraţi la Agenţia Naţională Transport Auto, în... mai detaliat Registrul Transportatorilor în calitate de operator de transport.

2 martie 2021