Acte pentru cetatenia romana

1 februarie 2018 82

Buna ziua, stimati juristi! Vreau sa depun actele pentru cetatenia romana. Unul din actele necesare este certificatul de nastere al tatalui. Parintii au divortat in 1993. El este din alta tara si noi nu tinem legatura. Nici nu stiu unde este si ce e cu el. Cum procedezi eu in cazul dat? Multumesc anticipat. O zi buna!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Va puteți adresa la oficiul stării civile str. Mihai Viteazul 11/1 sau str. Maria Cebotari 1 le explicați situația, o sa completați o cerere o sa achitați o taxa iar aceștia vor efectua o interpelare în Federația Rusă. Această procedură poate dura până la jumătate de an sau încercați... mai detaliat să dați de tatăl dvs.

1 februarie 2018