Actele pentru procurare garaj

13 iunie 2019 33

Buna ziua! Am o oferta sa procur un garaj in cooperativa; sub acest garaj este altul ce apartine altui proprietar. Care ar trebui sa fie actele la procurarea lui? In caz ca terenul pe care se afla garajul nu este privatizat, care sunt riscurile pentru mine ca cumparator? Multumesc anticipat!

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună ziua!

Stimate D-le Zeleniuc,

Terenul pe care se află garajul aparține autorității publice sau unei persoane fizice/juridice de drept privat?

14 iunie 2019