Actiunile executorului judecatoresc

11 decembrie 2023 3

Buna ziua. Am luat un credit bancar in marime de 55.000 lei si nu am achitat ratele la timp. M-au telefonat de la banca si mi-au spus sa fac transfer pe contul intern, pentru ca contul meu este blocat. Dupa ce am achitat suma de 6.065 lei, executorul a retras si banii de pe cardul emis de alta banca (5.670 lei). La banca emitenta mi-au spus ca banii sunt la executor si sa ma inteleg cu acesta. Il sun pe executor deja de 5 ore si nu primesc niciun raspuns. Dati-mi, va rog, un sfat ce se poate de facut in aceasta situatie. Multumesc!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Tatiana Scobiola
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună. Trebuie să scrieți o cerere scrisă către executor și să o înregistrați la biroul executorului sau să o transmiteți prin oficiul poștal. Atunci el va fi obligat să răspundă la întrebările Dvs referitor la procedura de executare.

13 decembrie 2023