Activitatea în poliție

21 aprilie 2020 43

Bună ziua. Daca unul din părinți a avut dosar penal, copilul lor poate să activeze în poliție sau procuratură? Mai are rost să facă facultatea de drept?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Ilie Nevmer
  • Jurisconsult

Daca copilul doreste sa studieze la facultatea de drept urmeaza sa o faca. Jurisprudenta nu prezuma doar activitate in organele de drept, poate fi avocat, jurist calificat in orice institutie publica sau organizatie privata sau antreprenor bine pregatit din punct de vedere juridic. Nu va limitati doar la politie sau... mai detaliat procuratura

21 aprilie 2020