Aditional la intrebarea ce tine de consumarea bauturilor alcoolice

28 mai 2018 36

Am vrut sa mentionezi precu terenul de joaca este contruit de catre compania ce a construit casa (face parte din teritoriul casei) si este ingradit cu un gard transparent (panou euro). In acest caz, legea e aceeasi?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vasile Gavrilița
  • Avocat-stagiar
  • Alte domenii

Bună, Ion.

Chiar și în acest caz, consumul băuturilor alcoolice pe terenul de joacă pentru copii este interzis și se sancționează cu amendă conform art. 355 din Codul contravențional.

O zi bună.

28 mai 2018